Haber

Millet İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan: Haksızlığa uğrayan personelin yanındayız

Millet İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, iş sözleşmesi feshedilen belediye çalışanlarıyla ilgili, “İşlerine dönmeleri için haksızlığa uğrayan personelimizin her zaman yanındayız. Kimsenin işiyle, aşısıyla oynamayacağız” dedi. ya da ter.”

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde ziyaretlerini sürdüren Soydan, katıldığı bir programda iş sözleşmesi feshedilen Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanları hakkında açıklamalarda bulundu. Soydan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le, bağımsızlığımızın simgesi Türk Bayrağımızla sorunu olmayanla bizim sorunumuz yoktur. Bilmenizi isterim ki” Bunu kendimize düstur edinerek kimseyi işten atmayacağımızı, haksızlığa uğrayan çalışanlarımızın işe dönüşlerini sağlamak için her zaman yanında olacağımızı ifade ettik. .

“Eşitlik ve adaleti getireceğiz”

Mersin’e eşit ve adil bir yönetim modeli getireceklerini vurgulayan Soydan, “Bu eşitlik ve adalet ilkelerini öncelikle kendi belediyemiz bünyesinde başlatacağız. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan personelimizin mutlu olması gerekiyor. Kimsenin derdiyle ilgilenmiyoruz. Siyasi ya da dünya görüşüne sahip, yaptıkları işlerle, aşılarla, “Hiç kimseyi zorlamadan, yapmak istemediği işi yapmaya zorlamadan çalışacağız. Önce kendi kadromuzla mutlu olmamız lazım. Kendi iç yapımızda mutlu olacağız ki verimlilik artsın. Biz mutlu olursak Mersin de mutlu olur” dedi.

“Haksızlığa uğrayan personelin sonuna kadar yanındayız”

Mevcut belediye yönetimi göreve geldiğinde binlerce çalışanın siyasi görüş farklılıkları gibi nedenlerle iş sözleşmelerini feshettiğini belirten Soydan, şöyle devam etti; “Bu sayı 3 bin civarında. Belki 4 bin. Bu arkadaşlarımız mahkeme yoluyla haklılığını kanıtladılar. Ama maalesef o noktada bir yanıt gelmedi. İş akdi feshedilen, haksızlığa uğrayan arkadaşlarımızın yanında olacağız. İktidara geldiğimizde sonuna kadar.”

İstihdama ilişkin projelerin hazır olduğunun altını çizen Serdar Soydan, “Projelerimizi 9 Mart’ta vatandaşlarımızın takdirine sunacağız. Bu projelerle istihdam da sağlayacağız. İstihdam sağladığımızda iş sıkıntısı da olmayacak” ” – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu