Haber

İstanbul ve Bursa’da Polis ve Savcı Görevinde Dolandırıcılık Yapan Şebekeye Karşı Operasyon

İstanbulİstanbul ve Türkiye Valiliği, kendilerini polis ya da savcı olarak tanıtarak insanları 10 milyon lira dolandıran şebekeye karşı. bursa İlçede yapılan operasyonlarda 9 kişi yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 6’sı tutuklanırken, 3 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, mağdurun şikayeti üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir dolandırıcılık şebekesinin peşine düştü. Yapılan inceleme sonucunda İstanbul ve Balıkesir’de çok sayıda kişiyi dolandıran ağın, telefonla ulaştıkları kişileri de kendilerini polis veya savcı olarak tanıtarak ya da kopyalayıp kendi hesaplarına para aktararak dolandırdığı belirlendi. telefonlarının SIM kartları.

Bu tespitlerin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri 11 Eylül’de şebekeye saldırı düzenleyerek 8 şüpheliyi yakaladı. Ağa üye olduğu belirlenen kişi aynı zamanda bursaBursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınarak İstanbul’a getirildi.

Dün polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden EK (30) Ş.Ö. (30), Ö.Ç. (37), Ü.Y. (31), MK (44) ve NY (40) tutuklandı. VYG (36), FF (31) ve AG (30) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: ANKA / Sayfa 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu