Haber

Ziraat Mühendisi Mesut Özmenay: “Daha İyi Bir Gelecek İçin Sürdürülebilir Tarım Şart”

Ziraat mühendisi Mesut Özmenay, İzmir Konsept Meslek Yüksekokulu’nda sürdürülebilir tarımı anlattı. Sürdürülebilir tarımın gelecek nesiller için gıda üretimini sürdürmeyi hedeflediğini belirten Özmenay, “Daha iyi bir gelecek için tarımda sürdürülebilirlik şarttır.”

Mesut Özmenay, İzmir Konsept Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen panelde öğrencilerle bir araya geldi. Sürdürülebilir tarım konusunda önemli noktalara değinen Özmenay, çevresel sürdürülebilirlik konusunda farkındalığın arttırılması gerektiğini vurguladı. Özmenay, şunları kaydetti:

“Tarım ekonomisi ve sürdürülebilirlik, gıda üretimi, ekonomik büyüme ve doğal kaynakların korunması açısından büyük değer taşıyor. Sürdürülebilir tarım uygulamaları gelecek nesillere daha iyi bir gelecek sağlayabilir. Sürdürülebilir tarım, çevresel ve ekonomik sürdürülebilirliği bir araya getirir. Sürdürülebilir tarım bu anlamda, olmalı.” teşvik edilmelidir.

Bu anlamda tarımda sürdürülebilirlik daha iyi bir gelecek için olmazsa olmazdır. Bu yöntemle doğal kaynakların daha sorumlu kullanılması sağlanabilir. “Üretkenliğin artmasının yanı sıra çiftçilerin hayatı da kolaylaşacak.”

Kaynak: ANKA / Güncel

kiziltepe-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu