Haber

Putin, Mahaçkale Havalimanı’ndaki Olaylara İlişkin Toplantı Yapacak

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Dağıstan’daki havalimanında yaşanan olaylara ilişkin kapsamlı bir toplantı yapacağını belirterek, “Dün Mahaçkale Havalimanı’nda yaşanan olayların büyük ölçüde dış müdahalenin sonucu olduğu gayet iyi biliniyor ve aşikar. ” söz konusu.

Peskov, dün Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nin Mahaçkale Havalimanı’nda İsrail’den gelen bir uçak nedeniyle protestocularla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmaya ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Olaylarla ilgili Rusya’daki ilgili birimler tarafından Putin’e bilgi verildiğini belirten Peskov, bu akşam Rus hükümet yetkilileri ve Rusya Güvenlik Konseyi üyelerinin katılımıyla olaylara ilişkin kapsamlı bir toplantı yapılacağını söyledi.

Peskov, Dağıstan’daki arbedenin dışarıdan kışkırtıldığını belirterek, “Dün Mahaçkale Havalimanı’nda yaşanan olayların büyük ölçüde dış müdahalenin sonucu olduğu gayet iyi biliniyor ve aşikar.” söz konusu.

Gazze’de yaşananların insanları da etkilediğini belirten Peskov, “Gazze Şeridi’nde yaşananların dehşetini, insan, çocuk, yaşlı ve sağlık çalışanlarının ölümlerini gösteren televizyon görüntüleri ile kötü niyetli kişilerin işi çok kolay. durumu kötüye kullanmak ve kışkırtmak.” dedi.

Dün yaşanan arbedenin ardından Mahaçkale Havalimanı’nda durum kontrol altına alınırken, olaylarda 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

kepez-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu