Ekonomi

Özgür Özel CHP’nin yeni genel başkanı oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 38. Olağan Kurultayı’nda yapılan genel başkanlık seçiminde, ilk turda salt çoğunluk sağlanamadığı için oylama ikinci tura bırakıldı.

Saat 00.30’da başlayan ikinci seçimde oy verme işlemi 02.30’da tamamlandı.

Oy sayımının ardından Özgür Özel’in 812 oy alarak CHP’nin yeni genel başkanı olduğu açıklandı. Kemal Kılıçdaroğlu 536 oy aldı.

8. Başkan

Manisa Milletvekili ve CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün yapılan 38’inci Olağan Kurultay’da partinin 8’inci genel başkanı seçildi.

Özel, 1974 yılında Manisa’da doğdu.

Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamlayan Özel, 1999 yılında eczacılığa başladı.

2001-2007 yılları arasında Manisa Eczacılar Odası’nda bir dönem genel sekreter, iki dönem oda başkanlığı görevlerinde bulunan Özel, 2007-2011 yılları arasında Türk Eczacıları Birliği’nde bir dönem sayman, iki dönem de genel sekreter olarak görev yaptı.

Özel, 24, 25, 26, 27 ve 28. dönemde Manisa Milletvekili seçildi.

25., 26. ve 27. dönemlerde CHP Küme Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Özel, 28. dönemde CHP Küme Başkanlığı görevini üstlendi.

Almanca ve İngilizce bilen Özel, evli ve bir çocuk babasıdır.

Kılıçdaroğlu, Özgür Özel’i tebrik etti

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ulu Önderimiz Atatürk’ün emanetini bugüne kadar onurla taşıdım. Bugün kongre delegelerimizin aldığı kararla başkanlık görevine veda ediyorum. Herkese teşekkür ediyorum.” Bugüne kadar mücadelemize destek veren, Başkanlık görevine seçilen yeni Genel Başkanımız Özgür Özel.” “Sizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

hazrohaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu