Ekonomi

Coinbase ‘hizmet olarak cüzdan’ı başlattı

ABD kripto borsası madeni para tabanışirketlerin blockchain cüzdanlarını müşterileri için özelleştirmelerine olanak tanıyacak. “hizmet olarak cüzdan”girişimi başlatır.

Coinbase Web3 geliştirme platformları için ürün başkanı patrick mcgregorBir röportajda hizmet, oyun uygulamalarını veya jetonların veya NFT’lerin oyunun bir parçası olduğu bir cüzdanı içerir ve bunu bir uygulamaya dahil eder. “son kullanıcı için neredeyse görünmezyapmak isteyebilecek firmalar tarafından kullanılabileceğini söyledi.

Duyuru, Coinbase’in blockchain geliştiricilerinin yanı sıra bunu ve Coinbase Cüzdanını kullanan tüketicilere ve ticaret ve saklama eserlerini kullanan kurumsal yatırımcılara daha fazla eser ve hizmet sağlamaya odaklandığı bir zamanda geldi.

McGregor, bunu geliştirici stratejilerini kolaylaştıran merkezi bir teknoloji ve gelir kaynağı olarak gördüklerini ve fiyatların her cüzdan için farklı ücretlendirileceğini belirtti.

Coinbase’den yapılan basın açıklamasında, “hizmet olarak cüzdan” “Sorunsuz bir cüzdan özelleştirme deneyimi sağlayarak yüz milyon yeni müşterinin Web3’e getirilmesine yardımcı olabilir” kaydedildi. Ayrıca, kullanıcıların geleneksel kripto cüzdanlarına erişimi “karmaşık anımsatıcı sözcükler”Ve “mantıksız” Kullanıcı arayüzlerinden dolayı zor olduğu da belirtilmişti. Coinbase yaptığı açıklamada “Cüzdanların kolay hale getirildiği bir dünyada, şirketler nihayet teknik bilgiden bağımsız olarak herkesin erişebileceği Web3 deneyimleri oluşturabilecek”kaydedildi.

Karmaşık 24 kelimelik kurtarma şifrelerinin çalınması, kriptografik “çok taraflı bilgi işlem (MPC)” teknoloji kullanılarak engellendi. Basın açıklamasına göre

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

haber-darica.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu