Haber

Beyaz Saray, Trump davasının ardından yargıya yönelik her türlü saldırıyı kınadığını söyledi

YENİ Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın suçlamasıyla ilgili konuşmaktan kaçınırken, ABD yargı sistemine ve yargı görevlilerine yönelik her türlü saldırıyı kınadıklarını belirtti.

Jean-Pierre, günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Jean-Pierre, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın New York’ta yargılanması ve Manhattan Bölge Savcısı Alvin Bragg’ın hedef alınmasının ardından ABD’de yargı sistemine yönelik eleştiriler hakkında özel bir yorumda bulunmayacağını söyledi.

Jean-Pierre ise yargı sistemine veya herhangi bir yargı merciine yönelik her türlü saldırıyı kınadıklarını kaydetti.

Rusya tarafından casusluk suçlamasıyla tutuklanan ABD’li gazeteci Evan Gershkoviç ile ilgili soruları yanıtlayan Jean-Pierre, ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Linda Thomas-Greenfield’ın Rus mevkidaşı Vassily Nebenzia ile konuyu görüştüğünü belirtti.

Jean-Pierre, Thomas-Greenfield’in Nebenzia’ya Gershkoviç’in derhal serbest bırakılması için ABD davetini ilettiğini bildirdi.

Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing-wen’in ABD ziyareti ile ilgili olarak Jean-Pierre, bu ziyaretlerin sıradan olduğu ve Çin’in tepki göstermesi için bir neden olmadığı yönündeki görüşlerini yineledi ve son günlerde bu mesajı doğrudan Çinli yetkililere ilettiklerini sözlerine ekledi.

Jean-Pierre, Çin ile iletişim kanallarını açık tutmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

mengen-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu