Haber

Avusturya’da çocuk istismarına verilen cezalar artırıldı

Avusturya’da ünlü bir aktörün evinde yaşanan çocuk istismarı görüntülerinin ardından hükümet, tedbir ve tedbirlerin yanı sıra cezaları da artırma kararı aldı.

Adalet, Sağlık ve Aile Bakanları tarafından düzenlenen ortak basın toplantısında, çocukları ve gençleri korumak ve kabahat işleyenleri daha ağır şekilde cezalandırmak için hazırlanan kanun tasarısı kamuoyu ile paylaşıldı.

Aile, Uyum ve Kadın Bakanı Susanne Raab, son dönemde çok sayıda çocuk istismarı olayının yaşandığını belirterek, bu alandaki teknik ve jenerik altyapıyı birbiriyle uyumlu olarak geliştirdiklerini söyledi. Raab, “Çocukları daha iyi korumak, suçluyu daha fazla cezalandırmak ve kurbana daha iyi yardım etmek istiyoruz.” dedi. dedim.

Adalet Bakanı Alma Zadiç’in yanı sıra okullar SporKulüp, dernek ve benzeri kurumlarda çocuk koruma konsepti oluşturulacağını, söz konusu kurumlara bu konsepte ilişkin bir belge verileceğini, ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla oraya gönderebileceklerini belirtti.

Yeni düzenlemeye göre 14 yaşından küçük çocuklara yönelik taciz sahneleri ve benzeri öğeler içeren kişiler 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.

Küfürlü görüntü üreten ve yayanlara 5 yıla kadar, birden fazla farklı içerik üretenlere 10 yıla kadar hapis cezası verilecek.

14 yaşından büyük çocuklara yönelik taciz edici görüntü bulundurmanın 3 yıla kadar cezalandırılacağı belirtilirken, istismarın yanı sıra şiddet ve benzeri öğeler içeren içerik bulundurmanın 10 yıla kadar cezalandırılabileceği belirtildi.

Avusturya’da ünlü bir tiyatro sanatçısının evinde çocuk istismarı içeren 58 bin görüntü tespit edildi ve ülkede çocuk istismarına verilen cezaların düşüklüğü tartışma konusu oldu.

haber-egil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu